“Ağıllı” çanta təqdim olunub 2017-08-30 17:10:00 / MARAQLI MƏLUMATLAR
“PAIX Design” startap-şirkəti LED-ekran və ya foto və videokamera quraşdırıla bilən “ağıllı” “Mexxenger” çantasını təqdim edib.
İstehsalçıların sözlərinə görə, çanta özündə maraqlı dizaynı və yüksək funksionallığı birləşdirir. Hələlik çanta üçün 3 əlavə əlçatandır. Gələcəkdə yeni əlavələrin ortaya çıxacağı qeyd olunur. Bunlardan ilki müxtəlif rənglərlə istifadəçinin əhval-ruhiyyəsini əks etdirən fənərdir (Mood Torch). Fənər “PAIX app” mobil əlavəsinin köməyi ilə idarə olunur. İkincisi,  foto və video kimi çəkə bilən kameradır (Life Camera). Üçüncüsü isə, maqnitin köməyi ilə çantaya bərkidilən, emojiləri əks etdirmək və ya çanta smartfondan 3 metrdən çox məsafədə olduqda istifadəçini xəbərdar etmək imkanına malik “ağıllı” ekrandır.
Bundan başqa, istehsalçılar qeyd edirlər ki, çantada simsiz enerji yükləməsi üçün xüsusi cib də mövcuddur.
popmech.ru saytının məlumatına görə, layihə artıq “Kickstarter” platformasında təxminən 85 min ABŞ dolları vəsait toplayıb.

The startup company PAIX Design develops a smart Mexxenger bag. It can be attached to various badges - for example, LED-display or photo and video camera, and with it you can recharge the smartphone.
According to the developers, the Mexxenger shoulder bag combines an interesting design and high functionality. While the bag is available three badges (it is noted that in the future there will be new ones). The first one is a flashlight (Mood Torch), displaying the mood of the user in different colors (the control is carried out using the mobile application PAIX app). The second badge is a camera (Life Camera), which can take both photos and video. The third is an "intelligent" display that is attached to the bag with a magnet and can, for example, display emoji or alert the user when the bag is more than 3 meters away from the smartphone.
In addition, the bag has a special pocket for wireless charging, noted the manufacturers.
The project has already collected about 85,000 dollars (for the stated goal of $ 30,000). For more information on Mexxenger, visit the official startup page at Kickstarter.