İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun magistraturasına qəbul üçün müsabiqə keçirilib 2017-06-16 11:00:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
İnstituta ayrılmış 2 yerə 48 nəfərin müraciəti qeydə alınıb.
13-14 iyun 2017-ci il tarixlərdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda yüksək biliyə malik və elmi-tədqiqat fəaliyyəti ilə məşğul olmaq istəyi olan bakalavrların seçilməsi məqsədilə institutun magistratura pilləsinə qəbul üçün müsabiqə keçirilib.
İnstituta ayrılmış 2 yerə 48 nəfərin müraciəti qeydə alınıb. Onlardan 36 nəfəri müsabiqədə iştirak edib. Müsahibə iştirakçıları komissiyanın üzvləri – institutun direktor müavini, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Rəşid Ələkbərov, şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika üzrə elmlər doktoru Ramiz Alıquliyev, institutun elmi katibi Mədinə Səidovanın suallarını cavablandırıblar.
Müsahibə mərhələsinin gedişatı ilə Azərbaycan Respublikasının Dövlət İmtahan Mərkəzinin nümayəndəsi Günel Aldostovayaxından tanış olub.
Qeyd edək ki, institutun magistraturasına qəbul yalnız dövlət sifarişi əsasında aparılır. Magistrlər təhsil aldıqları müddətdə elmi tədqiqatla məşğul olmaq və tədqiqatın nəticələrini nüfuzlu jurnallarda dərc etdirmək, beynəlxalq və respublika səviyyəli konfranslarda, qrant layihələrində iştirak etmək, eləcə də xaricdə təcrübə qazanmaq imkanı əldə edirlər. Magistrlərə xarici dil, informatika və ixtisas fənləri institutun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində peşəkar müəllimlər tərəfindən yüksək səviyyədə tədris edilir.
2017-2018-ci tədris ili üçün AMEA-nın magistraturalarına qəbul olunanların adları yaxın günlərdə açıqlanacaq.

Competition for entrance to the master of the Institute of Information Technology was held 2017-06-16 11:00:00 / IMPORTANT EVENTS
The application of 48 persons has been registered to  2nd place of the institute.
On June 13-14, 2017, a competition for selection of master students that have high knowledge and desire to be involved in scientific research was held at the Institute of Information Technology.
The application of 48 persons has been registered to 2nd place of the institute. 36 of them took part in the competition. Interview participants answered the questions of the  members of the commission - Deputy Director of the institute, PhD, associate professor Rashid Alakbarov, head of department, corresponding member of ANAS, Doctor of Technical Sciences Ramiz Aliguliyev, scientific secretary of the institute Madina Saidova.
A representative of the State Examination Center Gunel Aldostova got acquainted with the course of an interview.
Note that the entrance to  the  master of institute is only based on the state order. While studying masters have a chance to engage in scientific research,  publish the results of research in prestigious journals, attend in international and national conferences, in grant projects , as well as, gain experience in abroad. a foreign language, computer science and specialty subjects are taught by professional pedagogues  of Training Innovation Center at the highest level.